Vizyon Medya

>>>>>> Teknoloji - Reklam - Danışmanlık >>>>>>

Türkiye Güncel Haberleri

İğneden ipliğe her şeyin fiyatı artacak

Faik Öztrak: “İğneden ipliğe her şeyin fiyatı artacak”

 

Faik Öztrak: “İğneden ipliğe her şeyin fiyatı artacak”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, son günlerde yapılan zamlara tepki göstererek, “Taşıma maliyetlerine yapılan zamlarla iğneden ipliğe her şeyin fiyatı artacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gazetecilere yaptığı açıklamada üst üste yapılan zamlardan yola çıkarak AKP iktidarının ekonomi politikalarına tepki gösterdi. Son açıklana enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığının altını çizen Öztrak, “. Zam yaparak enflasyonu düşürme yolunu hükûmet buldu. TÜİK'in başına sosyete damadın arkadaşını atadılar sorun çözüldü” ifadelerini kullandı. Öztrak ayrıca taşıma maliyetlerine yapılan zamla birlikte herşeyin fiyatının artacağına dikkat çekti.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dün gece yarısı köprü ve otoyollara yüzde 20 zam yapıldı. Kamyoncularımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız yakıt masraflarının, vergilerin geçse de geçmese de ödediği tünel paralarının altında eziliyordu, hali zaten perişandı, şimdi daha da perişan olacaklar. Tam buna üzülürken tren ve posta ücretlerine yüzde 20 zam geldi. Yandaşlardan vergi toplayamıyorlar, vatandaşın üstüne zamlarla abanıyorlar. Taşıma maliyetlerine yapılan bu zamlar iğneden ipliğe her şeyin fiyatını artıracak.

İktidar Uluslararası Para Fonu ile gizli kapaklı görüştü. IMF giderken de bunlara bir yapılacaklar listesi bıraktı. Bu listede bırakılan ev ödevlerini birer birer yerine getiriyorlar. Yine IMF'nin listesinde enerji zamlarının otomatiğe bağlanması vardı. Şimdi neredeyse her ay ya elektriğe ya doğalgaza yüzde 14,9, yüzde 15 değil otomatiğe öyle bağlamışlar, zam yapıyorlar. Temmuz'dan bu yana hem elektriğe hem doğalgaza yaptıkları zamların toplamı yüzde 32. Resmi rakamlara göre 2018'de 11 milyon yurttaşımız evini ısıtamamış. 2019'da bu zamlardan sonra umarız bu rakam ikiye katlanmaz. Ama memlekette zam var enflasyon yok. Zam yaparak enflasyonu düşürme yolunu hükûmet buldu. TÜİK'in başına sosyete damadın arkadaşını atadılar sorun çözüldü.”

 

“MIZIKÇILIKLARININ FATURASI 46 MİLYAR DOLAR”

Fiyat toplama yöntemlerini değiştirdiler, kalite ayarı diyerek fiyatlara müdahalelere başladılar. Yetmediği yerde de Hazine'den bakan yardımcıları telefonlarla TÜİK'çilerin fiyat topladığı günlerde fiyat toplanan şirketlere indirim talimatları yağdırıp fiyatları manipüle etmeye kalktılar. Bunları sağar sultan bile duydu. TÜİK'in fiyatları gerçeği yansıtmıyor."

"TÜİK'in memlekete yapacağı en büyük iyilik fiyatları nereden alıyorlarsa açık adresleri millete versinler. Millet alışverişini TÜİK'in ucuzcu dükkânlarından yapsın. Devletin ve kurumların itibarı liyakate değil ahbap-dost atamalarıyla sıfırlandı."

"Bu rezaletin sahipleri ortaya çıkmış bağırıyorlar, yok yeşil finansmış, yok faizsiz bankacılığa bankacılık denilmemeliymiş, yok faiz sebep enflasyon neticeymiş. Tamam öyleyse çok kolay düşürün faizi 0'a enflasyon da 0 olsun. Adamınızı oturttunuz oraya, verirsiniz bir talimat olur biter. "

Bu programın hedeflerine bakınca ne kadar yeni denerse densin AKP'nin iflasının itirafını görüyoruz. Bu programın ülkeye bir yararı olmadığı belli. Sosyete damata teşekkür borcumuz var. Kayınpederinin mızıkçılığı nedeniyle ekonomimize gerçek faturasını damat açıkladı . Hem de 2 defa.

Mızıkçılıklarının 46 milyar dolarlık maliyeti olmuş. İstanbul seçimlerini yenilemenin çok ciddi faturası oldu. Yüzlerce vatandaşımız işsiz kaldı. Borcunu ödeyemeyen vatandaşımız parklarda kendini yaktı. Bunun hesabı bu dünya da da öbür dünyada da zor verilir. Ekonomi takla atınca başladılar bahane bulmaya. Yok gezi , yok dış mihraklar. Bu kadar borcu sana zorla mı verdiler? Bayıla bayıla sen aldın. Biz seni uyardık. Sen faiz lobileriyle türkü çağırmaya devam ettin

 

“EKONOMİYE GÜVEN KALMADI”

"Millet artık bu ekonomiye güvenmiyor. Devlet AKP Genel Başkanı yine partisinin kampında çıkıp milletten Türk Lirası'na yatırım yapması için istirhamda bulundu. E güzel de kendi yandaşlarına döviz üzerinden veriyorsun. Tüm bu sözleşmeleri Türk Lirası'na döndürün. Bunların hiçbirini yapmadığınız için sizin sözlerinize güvenmiyorlar."

"Saray ne kadar zam yapar, ne kadar ek vergi koyarsa bu aziz millet kaldırır zannediyor!"

"Egemen güçler kızgın sobanın üzerindeki kestaneyi almak için Türkiye'yi maşa olarak kullanıyor."

"Biz bu meselenin başından beri itibaren şunu söylüyoruz; Orta Doğu bataklığına girmeyin. Ama bizi dinlemedi, sonra da işler sarpa sarınca bizi aldattılar dedi. Biz Suriye ile ilişkileri düzeltin dedik. Türkiye de Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunuyor. Bizim mehmetciğimiz yabancı topraklarda neden şehit oluyor diye sorduk. Biz mehmetciklerimizin ve ulusumuzun çıkarlarının yanındayız. Suriye'ye barışın gelmesinin en kısa yolu Şam ile Ankara arasındaki yoldur."

"(Trump'ın destek açıklaması) Ama hemen bir sonraki paragrafta ben vergi mükelleflerimin parasını korumak işçin bunu yapıyorum. Bu iki paragraf birbiriyle uyumsuz. İkisi de başka yerlere mesaj gönderiyor. Biz bu mektubu okuduğumuzda gördüğümüz şu; sarayla ABD arasında bir uzlaşma vardır. O da şudur; siz bizim belirlediğimiz bölgelere girin biz o bölgelerin yakınında olmayacağız ama biz de size bu işin başından sonuna kadar ne kadar cihatçı terörist yakaladıysak sizin sırtınıza bırakalım."

"(Like meselesi) Başkanvekilimiz bir açıklama yaptı. Biz aynı yerde duruyoruz. Bu ülkenin partilerinden herhangi birine bir yabancı ülkenin elçiliği tarafından yapılmış olan bu tür girişimleri kendimize karşı yapılmış sayarız."

Kaynak Yeniçağ

Loading ...